توجه :

در صورتیکه متوجه شدید مشکل از فلوسوئیچ و یا فلومتر است قبل ز اینکه اقدام به تعویض قطعه کنید پیشنهاد میکنم با برعکس کردن شیلنگ های سرد و گرم زیر پکیج و باز کردن آب اگر پروانه فلوسوئیچ و آهنربای فلومتر بر اثر رسوب و یا سنگریزه گیر کرده باشد در اکثر مواقع مشکل برطرف خواهد شد .

پکیج در حالت تابستانی کار میکند و آب مصرفی گرم است ولی با بستن آب مصرفی روی حالت زمستانی نمیرود :

اگر مشاهده شد پکیج روی حالت تابستانی یعنی باز بودن آب مصرفی قفل شده است و حتی با بستن آب نیز روی زمستانی نمیرود . در پکیج ایران رادیاتور آنالوگ چراغ های روی پانل جفت جفت چشمک میزند {این حالت فقط زمانی که آب گرم را باز میکنید اتفاق می افتد و باالطبع با بستن آبگرم چراغ ها باید چشمک نزده و ثابت باشد} و در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور علامت دوش روی نمایشگر ظاهر شده و حتی با بستن آبگرم علامت حذف نمیشود :

زمانی که به مشکل سرد بودن رادیاتور و گرم بودن آب مصرفی برخورد کردید دقت کنید اگر در زمان بسته بودن آب مصرفی باز هم عکس العمل باز بودن آب مصرفی روی پانل مشاهده کردید به طور قطع فلومتر و یا فلوسوئیچ یکسره شده است و باید بررسی شود .

در اولین برخورد شیلنگ های آب سرد و آبگرم زیر پکیج را برعکس کرده و آب را باز بگذارید تا چند دقیقه سپس مجدد سر جایشان ببندید .

در صورت عدم رفع مشکل فلومتر و یا فلوسوئیچ باید تعویض گردد .

اگر پکیج دیواری مرتب خاموش و روشن میشود احتمالا فشار گاز افت پیدا کرده و باید کمی زیاد کردن شعله از روی شیر کنترل گاز مشکل برطرف خواهد شد .

در صورت عدم رفع مشکل دریچه های پلاستیکی بالای پکیج را نیز باز کنید و در نهایت پرشر هوا را نیز دو شیلنگه کنید .

اگر پکیج دیواری آب مصرفی سرد باشد ولی رادیاتورها گرم باشه ممکنه شیر موتوری سوخته باشد و یا فلوسوئیچ و فلومتر معیوب شده باشد .

اگر دمای آب مصرفی کم میباشد احتمالا از قسمت بایپاس آب دزدی دارد و باید اورینگ های فنر سوپاپ عوض شود .

در صورتی که آب مصرفی در حمام مرتب سرد و گرم میشود ممکنه مبدل ثانویه رسوب گرفته باشد و یا اینکه شعله کوتاه پکیج زیاد باشد .

در هر مرحله از عیب یابی پکیج دیواری مهمترین نکته بررسی کد خطا میباشد . در حال حاضر اکثر پکیج های دیواری دارای سیستم عیب یابی اتوماتیک میباشند . این سیستم بدین صورت عمل میکند که در زمان بروز هر ایرادی روی قطعه ای از پکیج با مشخص شدن عددی روی نمایشگر {پکیج دیجیتال} و یا چشمک زدن برخی از چراغ ها {پکیج آنالوگ} به مصرف کننده اعلام میکند که کدام قسمت از پکیج دچار مشکل شده است . برای شناخت کدهای خطا بهتره به قسمت بانک ارور پکیج رفته و به بررسی کدهای خطای انواع پکیج دیواری بپردازید .

تماس با ما